Představila se nové generace oblíbeného crossoveru Kia e-Niro

Kia představila novou generaci populárního modelu e-Niro. Designem se od té předchozí liší výrazně, technikou ale nikoli.

Nová Kia e-Niro I Foto: Kia


Švédská pobočka Kie jako první představila technické podrobnosti nové generace oblíbeného elektrického crossoveru, jehož detaily byly dosud neznámé. Po designové stránce je až na detaily totožná s konvenční variantou nového Nira, překvapivá je ale technika a to tím, že je téměř stejná, částečně dokonce horší než u aktuální verze.


Dojezd se zvětšil pouze o 8 kilometrů na 463 km, přičemž baterie s kapacitou 64,8 kWh je totožná, což pravděpodobně znamená ještě o něco vyšší efektivitu. Výkon zůstal se 150 kW stejný, točivý moment ale činí mnohem menších 255 N.m, což je výrazný pokles oproti současným 395 N.m. Na maximální rychlost ani zrychlení na 100 km/h to ale nemá vliv, stále bude možné jet až 167 km/h a zrychlovat za 7,8 vteřin. Rychlé nabíjení z 10 na 80 procent je pouze o minutu kratší, zabere 43 minut. Všechny zmíněné hodnoty byly výjimečné v době představení první generace a ani teď se především díky své vysoké efektivitě nemá za co stydět.

Nová Kia e-Niro I Foto: Kia


Interiér nápadně připomíná většího sourozence EV6. Inspirace je vidět především na středové konzoli, kde je stejný systém duálních ovládacích prvků pro klimatizaci a média, na prostoru okolo otočného ovladače směru jízdy či na páru informačních displejů. Dokonce by měl být k dispozici i malý přední kufr, takzvaný „frunk“.

Aktuální Kia e-Niro I Foto: Kia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.