Tesla je o krok blíže k udržitelnosti: Výrobce baterií Panasonic bude využívat recyklované materiály

Cirkulární ekonomika, které se snaží Tesla dosáhnout, je opět o kousek blíže. Na veletrhu CES v Las Vegas oznámil dodavatel baterií Panasonic podepsání smlouvy se společností Redwood Materials za účelem dodávání měděných fólií pro výrobu anod do akumulátorů pro Teslu, které budou vyráběny z recyklovaných materiálů. Redwood Materials plánuje do poloviny roku 2022 začít s výrobou měděných fólií a do konce roku by měla být využívána Panasonicem ve své továrně v Nevadě.

Render nové továrny Redwood Materials I Foto: Redwood Materials

Jak řekl sám ředitel Panasonicu pro Severní Ameriku Allan Swan, jejich cílem je začít vytvářet uzavřenou ekonomiku za účelem snížení závislosti na nerostných surovinách, zvýšení udržitelnosti a zároveň stlačování výrobních cen baterií, které stále tvoří významnou část pořizovací ceny elektromobilů. Obě společnosti spolu již spolupracují v rámci zpracování odpadu z výroby či použitých bateriových komponent.

Společnost Redwood Materials byla založena JB Straubelem, který v roce 2019 odstoupil z funkce technického ředitele (CTO) Tesly, kde pomáhal s návrhem battery packů a elektromotorů již od prvního Roadsteru. Redwood Materials založil již v roce 2017, ale až po odchodu z Tesly se mohl plně věnovat rozvoji recyklačních technologií. Teslu ale bude zřejmě stále, ač nepřímo, podporovat skrze zásobování kriticky důležitými materiály. Jejich další zákazníci jsou například společnosti Amazon nebo AESC Evision. Více informací o plánu Redwood Materials na poli recyklování materiálu se můžete dozvědět z následujícího videa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.